Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tématické články

Příspěvky

Nostalgičtí muži na báječných strojích - historické kluzáky

17. 2. 2008

Od 31. července do 5. srpna 2001 se na letišti Aeroklubu Zbraslavice u Kutné Hory konal 29. ročník mezinárodního setkání majitelů a pilotů větroňů - 29th Vintage Glider Club International Rally 2001.

 

Raná - studentský Akaflieg Praha aneb 70 let létání

17. 2. 2008

Za všechno může praotec Čech Asi jednou z osudových chyb praotce Čecha bylo, že se nezastavil na břehu moře. Vybral si budoucí střed Evropy. Všechno mohlo být úplně jinak. Dovolená v příboji by nestála tak horentní sumy a čeština mohla být úředním jazykem i někde v temné Africe. A když si navíc uvědomíte, že jsme za Karla IV. moře v Čechách už měli, tak je to i k vzteku.

 

Křest létajích dědečků - Racek PB6

17. 2. 2008

Křest létajích dědečků

Křtít se dá asi všechno. Počínaje lidskými potomky různého věku i pohlaví, přes křižníky a letadlové lodě až po například hudební cédéčka.

U těch posledně jmenovaných většinou chybí nějaký ten církevní hodnostář, ale jeho osobu zastupuje více či méně známá celebrita. Pak záleží pouze na jejím charisma a předmětu křtu, aby se událost stala mediální senzací.

 

Grade znovu létá

17. 2. 2008

Když se v březnu roku 1911 poprvé vznesla do vzduchu česká operní pěvkyně Božena Láglerová, byl to nejen úspěch pro ní samotnou, i pro ženskou emancipaci, ale i pro české létání vůbec. Stala se totiž první českou a rakousko-uherskou pilotkou. Její diplom má číslo 37, ale je to u nás teprve druhý, mezinárodně vydaný pilotní průkaz.

 

Povídka téměř erotická

15. 2. 2008

Věci movité se na rozdíl od nemovitostí občas přesunují. A tak Ka6 D-8400 změnila majitele.

Povídka téměř erotická